Distalizācija vai ekstrakcijas ārstēšanā ar kapēm: kuru izvēlēties?

Distalizācija vai ekstrakcijas ārstēšanā ar kapēm: kuru izvēlēties?

Vebināri

30 Nov, 2022 19:00 - 20:00
EEST
Vebinārs
Angļu

Dr. Jurga Liatukiene, Prof. Vincenzo D'Antò

Distalizācija ir viena no ortodontijā visbiežāk izmantotajām metodēm, distāli pārvietojot aizmugurējos zobus, lai iegūtu vietu. Daudzus gadus augšžokļa molāru distalizācija ir veiksmīgi izmantota ortodontijā, lai labotu II klases nepareizu sakodienu, lai labotu zobu saspiestību un lai samazinātu palielinātu horizontālo pārkodienu. No otras puses, kā jau mēs labi zinām, vēl viena plaši izplatīta metode vajadzīgās vietas iegūšanai un iepriekš minēto problēmu novēršanai ir premolāru ekstrakcija.

Lai arī ir speciālisti, kas joprojām šaubās par distalizācijas efektivitāti, ir pierādīts, ka ortodontiskajā ārstēšanā ar kapēm, iekļaujot 3D plānošanu, secīgas zobu kustības un precīzu zobu kustību kontroli, tā ir viena no visprognozējamākajām metodēm. Tomēr zobu distalizācijai ir arī daudzas kontrindikācijas un noteiktās situācijās to nevajadzētu veikt vai zobu kustību paredzamība būs zema. Tad ir ieteicams izvēlēties zobu ekstrakciju.

Šajā vebinārā ārsti-ortodonti Dr. Jurga Liatukiene (Lietuva) un Prof. Vincenzo D’Antò (Itālija) apspriedīs, kad ortodontiskajā ārstēšanā ar kapēm izvēlēties distalizāciju vai ekstrakciju. Lektori iepazīstinās ar pārbaudītiem protokoliem un klīniskajām situācijām, kurās ekstrakcija varētu būt labākā izvēle.

Šajā vebinārā jūs uzzināsit:

  • Kādas ir indikācijas un kontrindikācijas distalizācijai, ārstējot ar kapēm?
  • Kad izvēlēties distalizāciju vai ekstrakciju vietas atbrīvošanai un II klases nepareiza sakodiena ārstēšanai?
  • Kā uzlabot distalizācijas paredzamību?

Distalizācijai tiek izmantotas vairākas metodes, kuras būtiski atšķiras pēc to izmantošanas vietas: ekstraorāli vai intraorāli, augšējā vai apakšējā zobu rindā, un nepieciešamā sadarbība ar pacientu, neskatoties uz to, vai tā ir izņemama vai fiksēta tehnika. Vebināra laikā tiks apskatītas dažas no visbiežāk izmantotajām veiksmīgas distalizācijas metodēm.

Lektors

Dr. Jurga Liatukiene

Dr. Jurga Liatukiene

Dr. Jurga Liatukiene is a specialist in orthodontics and a board member of the Lithuanian Society of Orthodontists and the Lithuanian Dental Chamber. She graduated orthodontics from Vilnius University in 2005, started work in Klaipeda, and established a clinic with a specialization in orthodontics, which is now the biggest clinic for orthodontic treatment in western Lithuania. Jurga Liatukiene has done several lectures for dentists and other oral health specialists about disease prevention in orthodontics, as well as started giving lectures to orthodontists about expanding their practices in treatments with aligners.

Prof. Vincenzo D'Antò

Prof. Vincenzo D'Antò

Dr. Vincenzo D’Antò received his Degree in Dentistry, a Specialty in Orthodontics, a Master in Temporomandibular Disorders and a Master in Lingual Orthodontics from the University of Naples Federico II and a Master in Sleep Dentistry from University of Bologna. He completed a PhD in “Materials and Structures Engineering” and a second PhD in “Oral Sciences”. In 2017, Dr. D’Antò received the Italian national scientific qualification as full professor of Oral Sciences and He is currently working as Associate Professor at the School of Orthodontics of University of Naples Federico II. Dr. D’Antò is member of IADR, EOS, AAO, WFO and SIDO. He is the President of the Italian Society for Biomechanics (SIBOS). He authored many papers and has given oral presentations in more than 20 countries and at the international congresses of EOS, AAO, IADR, SIDO, EAS, DGAO, SFOPA, SiAlign, NVvO, HOD. Dr. D’Antò received the Robert Frank Award (2004, 2005, 2009) and the Hatton Award (2006) of IADR, the SIDO award (2007, 2010, 2018, 2018, 2019, 2019), the EOS Houston Award (2012) and the Tiziano Baccetti Award (2016).